DH СТП хидраулични ексцентрик печат - Кина Ningnbo Yierka заптивки
добредојде во нашата компанија

DH СТП хидраулични ексцентрик печат

Краток опис:

DH PU hydraulic wiper seal is a product with the dust proof function in a hydraulic cylinder, used to obstruct all kinds of negative foreign particles to go into the cylinders.   Product Name DH PU Hydraulic Wiper Seal Material PU Color Yellow, Blue, Green Hardness 90 ± 2A Shore Working Speed ≤0.5m/s Working Temperature -35℃~+80℃ Product Advantages 1. High abrasion resistance 2. Widely applicable 3. Easy installation   Series No. Seal Type Material Color ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  DH полиуретански хидраулични печат на шофершајбната е производ со прав доказ функција на хидраулични цилиндри, кој се користи за да ги опструираат сите видови негативни странски честички да одат во цилиндрите.  

  Име на производ DH СТП хидраулични  ексцентрик  печат
  материјал СТП
  боја Жолта, сина, зелена
  цврстина 90 ± 2A Shore
  работна брзина ≤0.5m / ови
  Работна температура -35 ℃ ~ + 80 ℃
  Предности на производот 1. Висока отпорност на триење
  2. Широко се применува
  3. Лесна инсталација

   

  Серија бр Тип печат материјал боја Цврстина 
  (Shore A)
  Големина (d * D * t / h) (mm)
  1 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 12 × 20 × 4.5 / 6
  2 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 12,5 × 20,5 × 4.5 / 6
  3 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 14 × 22 × 4.5 / 6
  4 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 16 × 24 × 4.5 / 6
  5 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 18 × 26 × 4.5 / 6
  6 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 20 × 28 × 4.5 / 6
  7 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 22 × 31 × 3.7 / 7
  8 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 22.4 × 30.4 × 4.5 / 6
  9 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 23.5 × 31.5 × 4.5 / 6
  10 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 25 × 33 × 4.5 / 6
  11 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 28 × 36 × 4.5 / 6.5
  12 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 30 × 38 × 5 / 6,5
  13 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 31.5 × 39.5 × 5 / 6,5
  14 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 32 × 40 × 5 / 6,5
  15 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 35 × 43 × 5 / 6,5
  16 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 35.5 × 43.5 × 5 / 6,5
  17 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 38 × 46 × 5 / 6,5
  18 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 40 × 48 × 5 / 6,5
  19 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 45 × 53 × 5 / 6,5
  20 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 50 × 58 × 5 / 6,5
  21 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 53 × 61 × 5 / 6,5
  22 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 55 × 63 × 5 / 6,5
  23 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 56 × 64 × 5 / 6,5
  24 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 60 × 68 × 5 / 6,5
  25 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 63 × 71 × 5 / 6,5
  26 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 65 × 73 × 5 / 6,5
  27 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 70 × 80 × 6/8
  28 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 71 × 81 × 6/8
  29 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 75 × 85 × 6/8
  30 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 80 × 90 × 6/8
  31 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 85 × 95 × 6/8
  32 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 90 × 100 × 6/8
  33 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 95 × 105 × 6/8
  34 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 98 × 108 × 6/8
  35 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 100 × 110 × 6/8
  36 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 105 × 115 × 6/8
  37 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 110 × 120 × 6/8
  38 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 112 × 122 × 6/8
  39 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 115 × 135 × 6/8
  40 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 120 × 130 × 6/8
  41 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 120 × 135 × 7 / 9.5
  42 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 125 × 138 × 7 / 9.5
  43 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 130 × 143 × 7 / 9.5
  44 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 136 × 149 × 7 / 9.5
  45 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 140 × 153 × 7 / 9,5
  46 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 145 × 158 × 7 / 9.5
  47 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 150 × 163 × 7 / 9.5
  48 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 160 × 173 × 7 / 9.5
  49 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 165 × 178 × 7 / 9,5
  50 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 180 × 193 × 7 / 9.5
  51 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 200 × 214 × 7 / 9.5
  52 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 220 × 234 × 7 / 9.5
  53 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 210 х 223 × 7.5 / 10.5
  54 DH СТП Жолта, сина, зелена 90 ± 2A 250 × 265 × 9.5 / 11.5

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !