DH04 СТП Прашина ексцентрик печат - Кина Ningnbo Yierka заптивки
добредојде во нашата компанија

DH04 СТП Прашина ексцентрик печат

Краток опис:

DH04 dust wiper seal is a lip wiper seal for rod which fits tightly in the groove. Product Name DH04 PU Dust Wiper Seal Material PU Color Blue Hardness 90 ± 2A Shore Working Speed ≤0.5m/s Working Temperature -35℃~+80℃ Working Media Hydraulic Oil Product Advantages 1. High abrasion resistance 2. Widely applicable 3. Easy installation   Series No. Seal Type Material Color Hardness (Shore A) Size (d*D*t/h)(mm) 1 DH04 PU Blue 90 ± 2A 12×18×2.5/5 2 DH04 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  DH04 за бришење прашина печат е печат усна бришачот прачка која се вклопува добро во ритам.

  Име на производ DH04 СТП Прашина  ексцентрик  печат
  материјал СТП
  боја сина
  цврстина 90 ± 2A Shore
  работна брзина ≤0.5m / ови
  Работна температура -35 ℃ ~ + 80 ℃
  Работно медиуми хидраулично масло
  Предности на производот 1. Висока отпорност на триење
  2. Широко се применува
  3. Лесна инсталација

   

  Серија бр Тип печат материјал боја цврстина
  (Shore A)
  Големина (d * D * t / h) (mm)
  1 DH04 СТП сина 90 ± 2A 12 × 18 × 2.5 / 5
  2 DH04 СТП сина 90 ± 2A 16 × 24 × 3.8 / 7
  3 DH04 СТП сина 90 ± 2A 18 × 26 × 3.8 / 7
  4 DH04 СТП сина 90 ± 2A 18 × 26 × 4/7
  5 DH04 СТП сина 90 ± 2A 20 × 28 × 4/7
  6 DH04 СТП сина 90 ± 2A 22 × 30 × 4/7
  7 DH04 СТП сина 90 ± 2A 25 × 33 × 4/7
  8 DH04 СТП сина 90 ± 2A 28 × 36 × 4/7
  9 DH04 СТП сина 90 ± 2A 30 × 38 × 4/7
  10 DH04 СТП сина 90 ± 2A 32 × 40 × 4/7
  11 DH04 СТП сина 90 ± 2A 35 × 43 × 4/7
  12 DH04 СТП сина 90 ± 2A 36 × 44 × 4/7
  13 DH04 СТП сина 90 ± 2A 38 × 46 × 4/7
  14 DH04 СТП сина 90 ± 2A 40 × 48 × 4/7
  15 DH04 СТП сина 90 ± 2A 42 × 50 × 4/7
  16 DH04 СТП сина 90 ± 2A 45 × 53 × 4/7
  17 DH04 СТП сина 90 ± 2A 50 × 58 × 4/7
  18 DH04 СТП сина 90 ± 2A 55 × 63 × 4/7
  19 DH04 СТП сина 90 ± 2A 60 × 68 × 4/7
  20 DH04 СТП сина 90 ± 2A 65 × 73 × 4/7
  21 DH04 СТП сина 90 ± 2A 70 × 78 × 4/7
  22 DH04 СТП сина 90 ± 2A 75 × 83 × 4/7

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !