HBY гумени Род Тампон печат - Кина Ningnbo Yierka заптивки
добредојде во нашата компанија

HBY гумени Род Тампон печат

Краток опис:

HBY rubber rod buffer seal is used together with rod seal.In this way it can improve seal durability because after absorbing shock and wave in high load capacity it can be isolated from high temperature fluid. Product Name HBY Rubber Rod Buffer Seal Model Number HBY Material PU+Nylon Color Ivory&Black Hardness 90 ± 2A Shore Working Pressure ≤40MPa Working Speed ≤1m/s Working Temperature ≤31.5MPa Working Media Hydraulic Oil Product Advantages 1. Unusually high wear...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  HBY гума прачка тампон печат се користи заедно со шипка seal.In на овој начин може да се подобри издржливоста печат бидејќи по апсорбира шок и бран во висок капацитет тоа може да биде изолирана од висока температура течност.

  Име на производ HBY гумени Род Тампон печат
  Број на модел HBY
  материјал СТП + Најлон
  боја Брегот на Слоновата и црниот
  цврстина 90 ± 2A Shore
  Работен притисок ≤40MPa
  работна брзина ≤1m / ови
  Работна температура ≤31.5MPa
  Работно медиуми хидраулично масло
  Предности на производот 1. невообичаено висока отпорност на абење
  2. бесчувствителноста од удари и врвови притисок
  3. Висока отпорност против истиснување
  4. ниска компресија постави
  5. Погоден за условите најтешките работи
  6. Совршен запечатување ефикасноста под низок притисок, дури и 0 притисок
  7. Лесна инсталација

   

  Серија бр Тип печат материјал боја цврстина
  (Shore A)
  Големина (d * D * t / h) (mm)
  1 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 22 × 32,7 × 4 × 4.3
  2 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 28 × 38,7 × 4 × 4.3
  3 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 40 × 55,5 × 6 × 6.3
  4 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 45 × 60,5 × 6 × 6.3
  5 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 50 × 65,5 × 6 × 6.3
  6 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 55 × 70,5 × 6 × 6.3
  7 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 56 × 71,5 × 6 × 6.3
  8 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 60 × 75,5 × 6 × 6.3
  9 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 63 × 78,5 × 6 × 6.3
  10 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 65 × 80,5 × 6 × 6.3
  11 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 70 × 85,5 × 6 × 6.3
  12 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 75 × 90,5 × 6 × 6.3
  13 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 80 × 95,5 × 6 × 6.3
  14 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 85 × 100,5 × 6 × 6.3
  15 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 90 × 105,5 × 6 × 6.3
  16 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 100 × 115,5 × 6 × 6.3
  17 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 105 × 120.5 × 6 × 6.3
  18 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 110 × 125.5 × 6 × 6.3
  19 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 115 × 130.5 × 6 × 6.3
  20 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 120 × 135.5 × 6 × 6.3
  21 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 130 × 145,5 × 6 × 6.3
  22 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 140 × 155,5 × 6 × 6.3
  23 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 150 × 165,5 × 6 × 6.3
  24 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 160 × 175,5 × 6 × 6.3
  25 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 170 × 185,5 × 6 × 6.3
  26 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 180 × 195.5 × 6 × 6.3
  27 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 190 × 205,5 × 6 × 6.3
  28 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 200 × 221 × 7,7 × 8
  29 HBY СТП + Најлон Брегот на Слоновата и црниот 90 ± 2A 210 х 231 × 7,7 × 8

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !