добредојде во нашата компанија

Кина хидраулични пневматски заптивки индустрија асоцијација на воздухот професионална гранка успешно се одржа во Yueqing, Жеџијанг

Разбирливо е дека од 6 јануари 7, 2018 година, во осмиот генерален состанок и осмиот состанок на бордот на пневматски филијала на Кина хидраулични пневматски заптивки индустрија асоцијација беа успешно се одржа во Yueqing, Жеџијанг покраината. Темата на состанокот беше: Нова ера? Нова клима? Нова акција.

Ченг Xiaoxia, потпретседател на Кина Здружение хидраулични пневматски заптивки индустрија, претседател на Пневматски филијала, директор на супервизија на Народната Пневматски квалитетот на производот и инспекција центар, Лу Бо, заменик-претседател на Пневматски филијала, Ванг Shaoyu, претседател на Гуангдонг Zhaoqing Фанг атмосферска динамика Co, Ltd, и Ли Huaiwen, генерален директор на Ningbo Yadeke Автоматика индустрија копродукции, Ltd Џанг Lianren, заменик генерален директор на Wuxi Институтот за Пневматски технологија, Као Jianbo, претседател на Здружението Ningbo Fenghua пневматски индустрија, не Yonggeng, претставник Џанг Cuogen, генерален менаџер на Шангај Xinyi Пневматски Компоненти копродукции, Рибар, и член единици, присуствуваше на состанокот на време. Секретар на пневматски професионална гранка, професор Тој Фенг, професор на воздушната и авијација, Меѓународниот универзитет, со која претседаваше на состанокот.

Под раководство на Здружението на Кина хидраулични пневматски заптивки индустрија и со заеднички напори на своите членови, пневматски професионална гранка верно врши својата работа функции во согласност со Статутот на Здружението, го потврди принципот на издржување на членовите на индустрија, и се стреми организирање на разни активности и искрено заврши сите активности издадени од страна на здружението. Работни задачи, околу трансформацијата и надградба на пневматски индустрија, учење индустрија размена, промоција на индустрискиот развој да се направи серија на работа:
Members'meetings и состаноците на Советот ќе се одржи во вистинско време, и пневматски размена активности технологија ќе биде организирани во исто време. Во 2014 година, на high-end Семинар за пневматски иновации и промоција за управување ќе се одржи во Yantai, провинцијата Шандонг, и технички семинар за 7 и 2-ри состаноци на советот ќе се одржи во Xikou, провинција Жеџијанг. Во 2015 година, пневматски технологија обука ќе се одржи во Fenghua, Жеџијанг покраината. Се одржа проширена седница на претседателот и националните пневматски семинар развојот на индустријата на филијалата во Tiantai, провинција Жеџијанг. Се одржа состанок на седмиот вториот член и пневматски семинар развојот на индустријата на филијалата во Fenghua, Жеџијанг покраината во 2016 година Во 2017 година, експертите ќе бидат организирани со цел да се набљудуваат на Хановер Индустриски шоу за да се разбере на напредна технологија, напредни концепти и последните случувања на надворешни пневматски индустрија.

Со Федерација во Ningbo, Fenghua, Yueqing, Cixi, Jiaxing и други области за да се испита и да се испита изградба на индустриски кластери.

Ние треба да ги забрза размената на информации, пристап и публикациите на пневматски индустрија, и да им служи на претпријатијата и персонал на пневматски индустрија во сите правци.

Ја заврши работата на ревизијата, се составува "13 петгодишен план", и водич за здрав развој на индустријата.

Блиски врски со локалните здруженија и извршување на голем број на активности за подобрување на квалитетот.

Да се ​​промовира докинг помеѓу производството и побарувачката, се изгради мост меѓу пневматски претпријатија и сродни индустрии.

Мулти канал публицитет, се прошири влијанието на пневматски професионална гранка.

За време на настапот на седмата седница на Советот, задачите што му се доверени од страна на Генералниот совет се успешно завршени, а работното целите и задачите формулирани од страна на под-комитетот се успешно исполнети. Под раководство на советот, индустрија и претпријатија се одвива добро, целокупната техничка и квалитет на ниво на индустрија е значително подобрена, и социјално влијание се шири. Ние цврсто веруваме дека со континуирана промоција и енергично спроведување на "Произведено во Кина 2025" и "машина Замена", пневматски индустрија е добредојде убава пролет.


Време на мислењето: Aug-10-2015

WhatsApp Online Chat !