ОДИ Хидраулични Клипот печат - Кина Ningnbo Yierka заптивки
добредојде во нашата компанија

ОДИ Хидраулични Клипот печат

Краток опис:

ODI hydraulic piston seal is a lip-seal which fits tightly in the groove, used very widely in hydraulic cylinders, especially for piston applications. Product Name ODI Hydraulic Piston Seal Material PU Color Blue, Yellow Hardness 90 ± 2A Shore Working Pressure TPU≤31.5MPa, CPU≤40MPa Working Speed ≤1m/s Working Temperature -35℃~+80℃ Product Advantages 1. High abrasion resistance 2. Insensibility against shock loads and pressure peaks 3. Low compression set   ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ОДИ хидраулични клипот печат е усна печат кој се вклопува добро во ритам, што се користи многу широко во хидраулични цилиндри, особено за апликации клипот.

  Име на производ ОДИ Хидраулични Клипот печат
  материјал СТП
  боја Сина, жолта
  цврстина 90 ± 2A Shore
  Работен притисок TPU≤31.5MPa, CPU≤40MPa
  работна брзина ≤1m / ови
  Работна температура -35 ℃ ~ + 80 ℃
  Предности на производот 1. Висока отпорност на триење
  2. бесчувствителноста од удари и врвови притисок
  3. ниска компресија

   

  Серија бр Тип печат материјал боја цврстина
  (Shore A)
  Големина (D * d * H) (mm)
  1 ОДИ СТП Сина, жолта 90 ± 2A 20 × 12 × 5
  2 ОДИ СТП Сина, жолта 90 ± 2A 50 × 40 × 8
  3 ОДИ СТП Сина, жолта 90 ± 2A 80 × 100 × 15
  4 ОДИ СТП Сина, жолта 90 ± 2A 125 × 105 × 15
  5 ОДИ СТП Сина, жолта 90 ± 2A 190 × 170 × 16
  6 ОДИ СТП Сина, жолта 90 ± 2A 210 х 190 × 16
  7 ОДИ СТП Сина, жолта 90 ± 2A 220 × 200 × 16

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !