ПОМ пластични Поддршка носи прстенот - Кина Ningnbo Yierka заптивки
добредојде во нашата компанија

ПОМ пластични Поддршка носи прстенот

Краток опис:

POM plastic support wearing ring seal is used as pistion and rod guides in standard hydraulic cylinders exposed to high loads that can occur in mobile hydraulic and presses. Product Name POM Plastic Support Wearing Ring Material POM, POM filled with Glass Fiber Color White, Black Working Speed ≤5m/s Working Temperature -30℃~+150℃ Product Advantages 1. High abrasion resistance 2. Low Friction Value 3. Stick-slip free running 4. Dimensionally stable and vibration absorbing 5. H...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПОМ пластични поддршка носи прстен печат се користи како pistion и шипки водичи во стандард хидраулични цилиндри се изложени на високи товари дека може да се случи во мобилната и хидраулични преси.

  Име на производ ПОМ пластични Поддршка носи прстенот
  материјал ПОМ, ПОМ исполнет со стаклени влакна
  боја Бела, црна
  работна брзина ≤5m / ови
  Работна температура -30 ℃ ~ + 150 ℃
  Предности на производот 1. Висока отпорност на триење
  2. ниско триење вредност
  3. стап лизга слободно трчање
  4. димензионално стабилна и вибрации апсорпција
  5. Висока отпорност против истиснување
  6. ниска компресија постави
  7. Лесна инсталација

   

  Серија бр Тип печат материјал боја Големина (d * D * H) (mm)
  1 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 6 × 12 × 5
  2 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 35 × 30 × 6
  3 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 42 × 38 × 6
  4 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 40 × 35 × 6
  5 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 49,5 × 36,5 × 6
  6 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 70 × 63,2 × 6
  7 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 75 × 68,2 × 6
  8 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 80 × 73,2 × 6
  9 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 85 × 80 × 6
  10 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 90 × 83,2 × 6
  11 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 100 × 93,2 × 6
  12 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 120 × 113,2 × 6
  13 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 127 × 120.2 × 6
  14 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 38 × 34 × 7
  15 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 43 × 35 × 7
  16 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 75 × 60 × 9
  17 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 50 × 40 × 9,5
  18 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 50 × 45 × 9,5
  19 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 51,5 × 34 × 9,5
  20 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 55 × 50 × 9,5
  21 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 60 × 55 × 9,5
  22 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 61,2 × 44,4 × 9,5
  23 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 63 × 58 × 9,5
  24 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 64,5 × 47,8 × 9,5
  25 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 65 × 55 × 9,5
  26 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 65 × 60 × 9,5
  27 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 70 × 65 × 9,5
  28 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 71,5 × 53,8 × 9,5
  29 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 73,5 × 68 × 9,5
  30 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 75 × 60 × 9,5
  31 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 75 × 70 × 9,5
  32 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 80 × 75 × 9,5
  33 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 85 × 79 × 9,5
  34 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 81,5 × 63,8 × 9,5
  35 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 85 × 70 × 9,5
  36 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 90 × 85 × 9,5
  37 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 95 × 80 × 9,5
  38 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 100 × 95 × 9,5
  39 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 120 × 115 × 9,5
  40 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 127 × 122 × 9,5
  41 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 63 × 56,5 × 12,7
  42 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 50 × 40 × 14
  43 ПОМ ПОМ, ПОМ + стаклени влакна Бела, црна 49,5 × 44,5 × 14,8

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !