SPGW тефлонски бронзеното Хидраулични Компактен печат - Кина Ningnbo Yierka заптивки
добредојде во нашата компанија

SPGW тефлонски бронзеното Хидраулични Компактен печат

Краток опис:

SPGW PTFE bronze hydraulic compact seal is a four piece double acting heavy duty compact seal which consist of one PTFE bronze profile ring,one elastomeric nitrite rubber pre-load sealing element and two thermoplastic back-up rings.  Product Name SPGW PTFE Bronze Hydraulic Compact Seal Material PTFE&Bronze+NBR+POM Color Black&Brown Working Pressure ≤50MPa Working Speed ≤1.5m/s Working Temperature -35℃~+110℃ Working Media Mineral Oils, HFA and HFB, HFC Product Adva...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  SPGW Тефлонски бронза хидраулични компактен печат е четири парче двојно дејство тешки компактен печат кои се состојат од еден Тефлонски бронза профилот на прстен, еден еластомерен нитрит гума пре-товар елементот за запечатување и две термопластични назад-до прстени. 

  Име на производ SPGW тефлонски бронзеното Хидраулични Компактен печат
  материјал Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ
  боја Црно-Браун
  Работен притисок ≤50MPa
  работна брзина ≤1.5m / ови
  Работна температура -35 ℃ ~ + 110 ℃
  Работно медиуми Минерални масла, HFA и HFB, HFC
  Предности на производот 1. Висока брзина лизгање
  2. ниско триење, без стап лизга
  3. Едноставен жлебот дизајн
  4. Долг животен век
  5. Многу добар запечатување ефикасноста, дури и со притисок зборува
  6. Висока отпорност на абразија
  7. Зголемување можно дозвола

   

  Серија бр Тип печат материјал боја Големина (D * d * t / h) (mm)
  1 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 50 × 36 × 8,5
  2 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 55 × 41 × 8,5
  6 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 70 × 55 × 10,5
  4 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 63 × 48 × 10,5
  3 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 60 × 46 × 8,5
  5 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 65 × 50 × 10,5
  7 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 75 × 60 × 10,5
  8 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 80 × 65 × 10,5
  9 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 85 × 70 × 10,5
  10 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 90 × 75 × 10,5
  11 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 95 × 80 × 10,5
  12 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 100 × 85 × 12
  13 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 105 × 90 × 12
  14 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 110 × 95 × 12
  15 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 115 × 100 × 12
  16 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 120 × 105 × 12
  17 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 125 × 102 × 15,5
  18 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 130 × 107 × 15,5
  19 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 135 × 112 × 15,5
  20 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 140 × 117 × 15,5
  21 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 145 × 122 × 15,5
  22 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 150 × 127 × 15,5
  23 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 155 × 132 × 15,5
  24 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 160 × 137 × 15,5
  25 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 165 × 142 × 15,5
  26 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 170 × 147 × 15,5
  27 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 175 × 152 × 15,5
  28 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 180 × 157 × 15,5
  29 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 185 × 162 × 15,5
  30 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 190 × 167 × 15,5
  31 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 195 × 172 × 15,5
  32 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 200 × 177 × 15,5
  33 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 205 × 182 × 15,5
  34 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 210 х 187 х 15,5
  35 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 215 × 192 × 15,5
  36 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 220 × 187 × 15,5
  37 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 225 × 202 × 15,5
  38 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 230 × 207 × 15,5
  39 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 235 × 212 × 15,5
  40 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 240 × 217 × 15,5
  41 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 250 × 222 × 17
  42 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 255 × 227 × 17
  43 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 260 × 232 × 17
  44 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 265 × 237 × 17
  45 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 270 × 242 × 17
  46 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 275 × 247 × 17
  47 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 280 × 252 × 17
  48 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 300 × 272 × 17
  49 SPGW Тефлонски и бронзеното + NBR + ПОМ Црно-Браун 320 × 292 × 17

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !