YX г СТП хидраулични Род печат - Кина Ningnbo Yierka заптивки
добредојде во нашата компанија

YX d полиуретански хидраулични Род печат

Краток опис:

YX d PU hydraulic rod seal is a lip seal which fit tightly in the groove, which used very widely in hydraulic cylinders, especially for rod applications. Product Name YX d PU Hydraulic Rod Seal  Material CPU/TPU Color Green, Blue, Yellow, White Hardness 90 ± 2A Shore Working Pressure CPU≤31.5MPa, TPU≤30MPa Working Speed ≤1m/s Working Temperature -35℃~+80℃ Working Media Hydraulic Oil Product Advantages 1. Usually high abrasion resistance 2. Insensibility against shock lo...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  YX d полиуретански хидраулични прачка печат е печат усна која одговара на цврсто во жлебот, која се користи во многу широка хидраулични цилиндри, особено за апликации прачка.

  Име на производ YX d полиуретански хидраулични Род печат 
  материјал Процесорот / TPU
  боја Зелена, сина, жолта, бела
  цврстина 90 ± 2A Shore
  Работен притисок CPU≤31.5MPa, TPU≤30MPa
  работна брзина ≤1m / ови
  Работна температура -35 ℃ ~ + 80 ℃
  Работно медиуми хидраулично масло
  Предности на производот 1. Обично висока отпорност на триење
  2. бесчувствителноста од удари и врвови притисок
  3. ниска компресија

   

  Серија бр печати Тип материјал боја цврстина
  (Shore A)
  Големина (d * D * H) (mm)
  1 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 5 × 11 × 8
  2 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 6 × 12 × 8
  3 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 8 × 14 × 8
  4 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 10 × 16 × 8
  5 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 12 × 18 × 8
  6 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 14 × 20 × 8
  7 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 16 × 22 × 8
  8 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 18 × 24 × 8
  9 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 20 × 28 × 10
  10 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 22 × 30 × 10
  11 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 25 × 33 × 10
  12 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 28 × 36 × 10
  13 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 30 × 38 × 10
  14 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 32 × 40 × 10
  15 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 35 × 43 × 10
  16 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 40 × 48 × 10
  17 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 45 × 53 × 10
  18 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 50 × 58 × 10
  19 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 55 × 63 × 10
  20 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 60 × 72 × 10
  21 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 63 × 75 × 14
  22 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 65 × 77 × 14
  23 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 70 × 82 × 14
  24 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 75 × 87 × 14
  25 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 80 × 92 × 14
  26 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 85 × 97 × 14
  27 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 90 × 102 × 14
  28 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 95 × 107 × 14
  29 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 97 × 109 × 14
  30 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 100 × 112 × 14
  31 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 105 × 121 × 18
  32 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 110 × 126 × 18
  33 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 115 × 131 × 18
  34 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 120 × 136 × 18
  35 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 125 × 141 × 18
  36 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 130 × 146 × 18
  37 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 135 × 151 × 18
  38 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 140 × 156 × 18
  39 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 145 × 161 × 18
  40 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 150 × 166 × 18
  41 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 155 × 171 × 18
  42 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 160 × 176 × 18
  43 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 165 × 181 × 18
  44 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 170 × 186 × 18
  45 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 175 × 191 × 18
  46 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 180 × 196 × 18
  47 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 185 × 201 × 18
  48 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 190 × 206 × 18
  49 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 195 × 211 × 18
  50 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 200 × 216 × 18
  51 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 205 × 221 × 18
  52 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 210 х 226 × 18
  53 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 215 × 231 × 18
  54 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 220 × 236 × 18
  55 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 225 × 241 × 18
  56 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 230 × 246 × 18
  57 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 235 × 251 × 18
  58 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 240 × 256 × 18
  59 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 250 × 266 × 18
  60 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 260 × 276 × 18
  61 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 265 × 281 × 18
  62 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 270 × 286 × 18
  63 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 280 × 296 × 18
  64 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 290 × 306 × 18
  65 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 300 × 316 × 18
  66 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 310 × 334 × 24
  67 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 320 × 344 × 24
  68 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 325 × 349 × 24
  69 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 340 × 364 × 24
  70 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 350 × 374 × 24
  71 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 360 × 374 × 24
  72 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 370 × 394 × 24
  73 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 380 × 404 × 24
  74 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 390 × 414 × 24
  75 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 400 × 424 × 24
  76 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 420 × 444 × 24
  77 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 425 × 474 × 24
  78 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 450 × 474 × 24
  79 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 470 × 494 × 24
  80 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 480 × 504 × 24
  81 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 500 × 524 × 24
  82 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 520 × 544 × 24
  83 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 530 × 554 × 24
  84 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 550 × 574 × 24
  85 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 555 × 579 × 24
  86 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 560 × 584 × 24
  87 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 600 × 624 × 24
  88 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 650 × 674 × 24
  89 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 760 × 784 × 24
  90 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 800 × 824 × 24
  91 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 920 × 944 × 24
  92 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 940 × 964 × 24
  93 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 995 × 1019 × 24
  94 YX г СТП Бела, зелена, сина, жолта 90 ± 2A 1000 x 1024 × 24

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !