E4 NBR PASTRIMIN Air cilindër Seal - China Ningnbo Yierka Seals
mirëpritur për kompaninë tonë

E4 NBR PASTRIMIN Air cilindër Seal

Përshkrim i shkurtër:

Produced by injection moulding techinique from special PU material,  E4 NBR pneumatic air cylinder seal is designed specially for pneumatic cylinders. It provides a safe static sealing when its internal sealing lips are installed in housing. Product Name E4 NBR Pneumatic Air Cylinder Seal Material NBR Hardness 78 ± 2A Shore Color Black Working Pressure ≤1.6MPa Working Speed ≤1m/s Working Temperature -20℃~+100℃ Working Media Air Product Advantages 1. Sealing lip geometry...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Prodhuar nga derdhur injeksion techinique nga materiale të veçanta UP, E4 NBR vula pneumatike cilindër ajrit është projektuar posaçërisht për cilindra pneumatike. Ai siguron një statike sigurt nënshkrimin, kur buzët e saj të brendshme nënshkrimin janë instaluar në strehim.

  Emri i produktit E4 NBR PASTRIMIN Air cilindër Seal
  material NBR
  fortësi 78 ± 2A Shore
  Ngjyrë e zezë
  Presioni punës ≤1.6MPa
  Speed ​​Punës ≤1m / s
  Temperatura të punës -20 ℃ ~ + 100 ℃
  Media e punës ajror
  Avantazhet e produktit 1. nënshkrimin gjeometri lip projektuar për të vepruar me ajër të lubrifikuar, si dhe të thatë dhe të naftës pa ajrit
  2. përshtatje të shtrënguar në brazdë siguron funksionimin e besueshme
  3. karakteristikat optimale fërkime pas lubrifikimit fillestar të kujdesshëm të marra nga mbyllja lip gjeometri mbajtur vajosje filim
  4. përshtatshme për cilindra me cushioning
  5. sevice jetë të zgjeruar për shkak të përdorimit të elastomers provuar
  6. Easy parakohshme kuvendit në grooves e dizajnit të thjeshtë

   

  Seria Nr Seal Lloji material Ngjyrë fortësi
  (Shore A)
  Size (D * d * h) (mm)
  1 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 12 x 6 cm 4
  2 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 16 cm 10 cm 4
  3 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 22 x 16 x 5
  4 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 24 x 16 x 5,5
  5 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 25 x 17 x 5,5
  6 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 32 cm 24 cm 7
  7 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 40 x 30 x 7
  8 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 50 cm 40 cm 7
  9 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 60 cm 50 cm 7
  10 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 63 cm 53 cm 7
  11 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 70 cm 58 cm 7
  12 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 80 x 68 x 8,5
  13 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 100 cm 88 x 8,5
  14 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 105 cm 93 x 8,5
  15 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 110 × 98 × 8.5
  16 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 120 x 105 cm 10
  17 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 125 × 110 × 10
  18 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 140 x 125 cm 10
  19 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 150 x 135 cm 10
  20 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 160 x 140 cm 14
  21 E4 NBR e zezë 78 ± 2A 200 x 180 cm 14

 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !