HBY gome Rod Buffer Seal - China Ningnbo Yierka Seals
mirëpritur për kompaninë tonë

HBY gome Rod Buffer Seal

Përshkrim i shkurtër:

HBY rubber rod buffer seal is used together with rod seal.In this way it can improve seal durability because after absorbing shock and wave in high load capacity it can be isolated from high temperature fluid. Product Name HBY Rubber Rod Buffer Seal Model Number HBY Material PU+Nylon Color Ivory&Black Hardness 90 ± 2A Shore Working Pressure ≤40MPa Working Speed ≤1m/s Working Temperature ≤31.5MPa Working Media Hydraulic Oil Product Advantages 1. Unusually high wear...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  HBY vulë shufra gome buffer është përdorur së bashku me shufër seal.In këtë mënyrë ajo mund të përmirësojë vulë qëndrueshmëri sepse pas thithjen shok dhe valë në kapacitetit ngarkesë të lartë ajo mund të izolohet nga lëngu temperaturë të lartë.

  Emri i produktit HBY gome Rod Buffer Seal
  Numri Model HBY
  material PU + Nylon
  Ngjyrë Ivory & Black
  fortësi 90 ± 2A Shore
  Presioni punës ≤40MPa
  Speed ​​Punës ≤1m / s
  Temperatura të punës ≤31.5MPa
  Media e punës Vaj hidraulik
  Avantazhet e produktit 1. jashtëzakonisht të lartë veshin rezistenca
  2. pandjeshmëri ndaj ngarkesa shok dhe majat presion
  3. Rezistencë të lartë ndaj nxjerrje
  4. compression Ulët vendosur
  5. Të përshtatshme për kushtet e vështira të punës
  6. Perfect nënshkrimin e performancës nën presion të ulët madje 0 presion
  7. instalimin Easy

   

  Seria Nr Seal Lloji material Ngjyrë fortësi
  (Shore A)
  Madhësi (d * D * t / h) (mm)
  1 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 22 x 32.7 mm 4 x 4.3
  2 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 28 x 38.7 mm 4 x 4.3
  3 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 40 cm x 55.5 6 6.3 x
  4 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 45 cm x 60.5 6 6.3 x
  5 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 50 cm x 65.5 6 6.3 x
  6 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 55 cm x 70.5 6 6.3 x
  7 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 56 cm x 71.5 6 6.3 x
  8 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 60 cm x 75.5 6 6.3 x
  9 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 63 cm x 78.5 6 6.3 x
  10 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 65 cm x 80.5 6 6.3 x
  11 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 70 cm x 85.5 6 6.3 x
  12 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 75 cm x 90.5 6 6.3 x
  13 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 80 x 95.5 mm 6 mm 6.3
  14 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 85 x 100.5 x 6 cm 6.3
  15 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 90 x 105.5 x 6 cm 6.3
  16 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 100 cm 115,5 x 6 cm 6.3
  17 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 105 cm 120.5 x 6 cm 6.3
  18 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 110 × 125,5 × 6 × 6.3
  19 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 115 cm 130.5 x 6 cm 6.3
  20 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 120 cm 135,5 x 6 cm 6.3
  21 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 130 cm 145,5 x 6 cm 6.3
  22 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 140 cm 155.5 x 6 cm 6.3
  23 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 150 cm 165,5 x 6 cm 6.3
  24 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 160 cm 175,5 x 6 cm 6.3
  25 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 170 cm 185,5 x 6 cm 6.3
  26 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 180 cm 195,5 x 6 cm 6.3
  27 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 190 cm 205.5 x 6 cm 6.3
  28 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 200 x 221 cm 7.7 x 8
  29 HBY PU + Nylon Ivory & Black 90 ± 2A 210 x 231 cm 7.7 x 8

 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !