ODI hidraulike Piston Seal - China Ningnbo Yierka Seals
mirëpritur për kompaninë tonë

ODI Hidraulike Piston Seal

Përshkrim i shkurtër:

ODI hydraulic piston seal is a lip-seal which fits tightly in the groove, used very widely in hydraulic cylinders, especially for piston applications. Product Name ODI Hydraulic Piston Seal Material PU Color Blue, Yellow Hardness 90 ± 2A Shore Working Pressure TPU≤31.5MPa, CPU≤40MPa Working Speed ≤1m/s Working Temperature -35℃~+80℃ Product Advantages 1. High abrasion resistance 2. Insensibility against shock loads and pressure peaks 3. Low compression set   ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  ODI vula hidraulike pistoni është një lip-vulë që i përshtatet fort në kanal, shumë i përdorur gjerësisht në cilindra hidraulike, sidomos për aplikimet pistoni.

  Emri i produktit ODI Hidraulike Piston Seal
  material PU
  Ngjyrë Blu, të verdhë
  fortësi 90 ± 2A Shore
  Presioni punës TPU≤31.5MPa, CPU≤40MPa
  Speed ​​Punës ≤1m / s
  Temperatura të punës -35 ℃ ~ + 80 ℃
  Avantazhet e produktit 1. Rezistencë të lartë konsumuarit
  2. pandjeshmëri ndaj ngarkesa shok dhe majat presion
  3. vendosur të ulët compression

   

  Seria Nr Seal Lloji material Ngjyrë fortësi
  (Shore A)
  Size (D * d * h) (mm)
  1 ODI PU Blu, të verdhë 90 ± 2A 20 x 12 x 5
  2 ODI PU Blu, të verdhë 90 ± 2A 50 cm 40 * 8
  3 ODI PU Blu, të verdhë 90 ± 2A 80 x 100 cm 15
  4 ODI PU Blu, të verdhë 90 ± 2A 125 x 105 cm 15
  5 ODI PU Blu, të verdhë 90 ± 2A 190 x 170 cm 16
  6 ODI PU Blu, të verdhë 90 ± 2A 210 x 190 cm 16
  7 ODI PU Blu, të verdhë 90 ± 2A 220 × 200 × 16

 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !