PP PASTRIMIN Buffer Seal - China Ningnbo Yierka Seals
mirëpritur për kompaninë tonë

PP PASTRIMIN Buffer Seal

Përshkrim i shkurtër:

PP pneumatic buffer seal is especially designed for cushioning spears in pneumatic cylinders. Produced by injection moulding techinique from PU material, our PP can be used safely in the applications requiring cushioning seals in pneumatic cylinders.   Product Name PP Pneumatic Buffer Seal Material PU Color Blue Hardness 90 ± 2A Shore Working Pressure ≤16MPa Working Speed ≤1m/s Working Temperature -35℃~+80℃ Working Media Air Product Advantages 1. As the seal functions a...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  PP vula pneumatike buffer është projektuar veçanërisht për spears cushioning në cilindra pneumatike.

  Prodhuar nga derdhur injeksion techinique nga pu material, PP ynë mund të përdoret në mënyrë të sigurtë në aplikimet që kërkojnë vulat cushioning në cilindra pneumatike.  

  Emri i produktit PP PASTRIMIN Buffer Seal
  material PU
  Ngjyrë blu
  fortësi 90 ± 2A Shore
  Presioni punës ≤16MPa
  Speed ​​Punës ≤1m / s
  Temperatura të punës -35 ℃ ~ + 80 ℃
  Media e punës ajror
  Avantazhet e produktit 1. Si funksionon vulë si një valvul kontrolloni, nuk valvul të veçantë është e nevojshme
  2. përdorimin optimal të projektimit të lidhura me jastëk të udhëtimit
  3. qëndrueshmëri të lartë cushioning për shkak të qendërzim automatike, edhe në  rastin e misalignment të shtizës cushioning në kokë cilindër
  4 . Easy manual Kuvendi parakohshme
  5. të përshtatshme për përdorim në lubrifikuar, si dhe ajrit të thatë dhe pa vaj (pas lubrifikimit fillestar gjatë kuvendit)

   

  Seria Nr Seal Lloji material Ngjyrë Fortësi 
  (Shore A)
  Madhësi (d * D * t / h) (mm)
  1 PP PU blu 90 ± 2A 4.5x8x3.5 / 2.6
  2 PP PU blu 90 ± 2A 5x9x4.1 / 3.2
  3 PP PU blu 90 ± 2A 6x10x4.1 / 3.2
  4 PP PU blu 90 ± 2A 8 x 11.6 mm 3.5 / 2.5
  5 PP PU blu 90 ± 2A 9.5x15x4.6 / 3.7
  6 PP PU blu 90 ± 2A 12x18x5 / 4.1
  7 PP PU blu 90 ± 2A 10x18x7.8 / 6.3
  8 PP PU blu 90 ± 2A 12x20x7.8 / 6.3
  9 PP PU blu 90 ± 2A 14x22x5.5 / 4.5
  10 PP PU blu 90 ± 2A 16x22x5.5 / 4.5
  11 PP PU blu 90 ± 2A 14x22x7.8 / 6.3
  12 PP PU blu 90 ± 2A 16x24x7.8 / 6.3
  13 PP PU blu 90 ± 2A 18x26x7.8 / 6.3
  14 PP PU blu 90 ± 2A 20x28x7.8 / 6.3
  15 PP PU blu 90 ± 2A 22x30x7.8 / 6.3
  16 PP PU blu 90 ± 2A 25x33x7.8 / 6.3
  17 PP PU blu 90 ± 2A 28x36x7.8 / 6.3
  18 PP PU blu 90 ± 2A 30x40x7.8 / 6.2
  19 PP PU blu 90 ± 2A 32x42x7.8 / 6.2
  20 PP PU blu 90 ± 2A 36x46x7.8 / 6.2
  21 PP PU blu 90 ± 2A 40x50x7.8 / 6.2
  22 PP PU blu 90 ± 2A 50x60x7.8 / 6.2

 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !